Registration


FAQ

سوال و جواب درباره دوره زبان انگلیسی


به طور کلی ٬غالب دوره ها به سه دسته گروهی ٬نیمه گروهی (۳) یا (۵) نفره و خصوصی تقسیم می شوند.که هریک مختصات خود را دارند برای دریافت مشخصات بیشتر گزینه مورد نیاز را انتخاب نمایید

برای رسیدن از سطح مبتدی به سطح بالاتر از متوسطه ٬فراگیران به طور استاندارد به ۵۱۰ ساعت آموزش کلاسی نیاز دارند٬در مدارس زبان در کشورهای خارجی همچون استرالیا و کانادا این دوره ها تقریبا در ۶ ماه ارائه می گردد که فراگیران در طول این مدت از سطح ۹ صبح الی ۳ بعداز ظهر به یادگیری زبان می پردازند. این دوره ها در کشورمان در حالت عادی (۳ روز در هفته و هر روز ۹۰ دقیقه) ۲۶ ماه طول خواهد کشید و در حالت فشرده تقریبا به یک سال زمان نیاز است تا فراگیران نیازهای متوسط خود را بر آورده کنند.

تعداد نفرات بنا به گزینش فراگیر از دوره متغیر می باشند ٬ در کلاسهای خصوصی تک نفر٬ در کلاسهای نیمه گروهی حداقل ۳ یا ۵ نفر و در کلاسهای گروهی از هشت به بالا خواهد بود.

هر یک از دوره ها دارای شهریه متفاوتی هستند٬بطورمثال کلاسهای گروهی مجموعه از مبلغ 140000تومان٬ در کلاسهای خصوصی از جلسه ای 45000 تومان و در کلاسهای نیمه گروهی از جلسه ای 16000 تومان این شهریه ها در دوره های مبتدی آغاز می شوند.

آزمون تعیین سطح و مشاوره یک گزینه دلبخواهی بوده تا دانشجویان از سطح آموزشی خود آگاه شوند و متناسب با دوره های مجموعه بتوانند از کلاسها استفاده نمایند. بسیاری از فراگیران از آن واهمه داشته و فکر می کنند که مرحله ای می باشد که حتمی باید در فرایند آموزشی از آن بگذرند.آزمون تعیین سطح مجموعه به دو صورت کتبی و شفاهی برگزار می شود ٬ برای داوطلبین امتحانات TOEFL/IELTS هر دو ٬فراگیران زبان تنها شفاهی توصیه می شود. اگر متقاضیان به سطح حقیقی آموزشی خود مشرف باشند و یا تمایلی برای دریافت هیچ گونه خدمات برنامه ریزی آموزشی شخصی نباشند میتوانند بنا به کلاسهای موجود بدون تعیین سطح در سطح مورد نیاز ثبت نام کنند.

خیر٬منتهی اگر حروف الفبا و یا با مباحث فوق العاده ابتدایی زبان آشنا نیستند در هنگام ثبت نام مجموعه را آگاه سازید تا در نحوه کلاس و یا مطالب آموزشی شما را یاری دهند.

پس از تکمیل مراحل ثبت نام ٬ برای فراگیر برنامه ریزی آموزشی صورت می گیرد و در صورتی که در لیست انتظار برای شروع کلاس قرارنگیرد در ظرف مدت زمان ۷۲ ساعت با وی تماس گرفته می شود و تاریخ و زمان شروع اولین جلسه کلاس ارائه داده می شود.

در طول دوره های آموزشی فراگیربرای حفظ انجام آموزشی خود باید نهایت تلاش را نمود تا در جلسات منظم و سروقت حضور نماید٬تجربه نشان داده که درکلاسهای فشرده یا نیمه گروهی که دارایی سرعت آموزشی نسبتاً بالایی هستند غیبت بیش از سه جلسه باعث گسستگی اطلاعات و از شکل خارج شدن برنامه آموزشی فراگیر می شود٬ از اینروبرای تمامی فراگیران که بنا به شرایط اضطراری خاصی نتوانسته چند جلسه در کلاسها شرکت نمایند تا دو جلسه جلسات جبرانی رایگان گذاشته می شود که هر جلسه جبرانی معادل ۲ یا ۳ جلسه کلاس می باشد در صورت غیبت بیشتر از حد قابل جبران ٬ فراگیر می بایست دوره را تجدید نماید و در صورتی هم که بین شرکت و حضور مجدد او فاصله افتاده باشد می بایست برنامه ریزی جدیدی برای او مدون شود.

نمره قبولی فراگیر در هر دوره از ۷۰ می بایست بالاتر باشد٬ شاخصهای امتحان ٬ حضور در فعالیتهای کلاسی ٬ امتحانات کوتاه بین دوره ٬ امتحان کتبی و شفاهی پایان دوره و برخی دیگر از عوامل از جمله گزارش از نحوه عملکرد در کلاس می باشند که همگی از اثر افت علمی فراگیر در مقطع زمانی خاصی در صورت احتمالی جلوگیری به عمل می آورند.شایان ذکر است برای آن دسته از زبان آموزانی که برنامه ریزی آموزشی انجام شده است ، میزان بهره وری و تحصیل اهداف آموزشی هم در کنار شاخص نمره امتحانی مطالعه شده تا در تغییر برنامه و یا تدوین برنامه جدید اقدامات لازم صورت گیرد.

به کرات دیده شده است برخی از فراگیران علی الخصوص دانشجویانی که باهدف شرکت در آزمونهای IELTS/TOEFL در کلاسها حضور دارند به پاره ای دلایل از جمله شغلی٬تحصیلی٬خانوادگی ٬ پزشکی و یا ... برای مدت زمانی نمی توانند در کلاسهایشان حضور بهم رسانند. این دسته از فراگیران می توانند با تکمیل مراحل ثبت نام دوره بعدی و پر کردن فرم مخصوص .پرونده آموزشی خود را در مرکز حفظ نموده و پس از مرخصی کماکان فی سابق مطالعات خود را از سر گیرند.

کتب آموزشی مجموعه اقتباس شده از مجموعه های متفاوت ٬که برای هر دسته از فراگیران با هدفهای گوناگون متفاوت می باشد اما بطور رایج فراگیران با سه هدف تعریف شده اند که بنا به نیازشان از مجموعه کتب استفاده می نمایند.

نهایت تلاش صورت گرفته که از مجموعه ای از اساتیدی کمک گرفته شود٬ که در ناحیه مورد نیاز تدریس ٬ تجربه ٬ دانش و توانایی های کافی را داشته باشند٬تمامی اساتید در تمامی مراحل فوق العاده حرفه ای نیستند ولی در سطح آموزشی که فعال هستند تخصص لازم و کافی برای فراگیران را دارند.برای دیدن پروفایل برخی از اساتید مجموعه می توانید به گزینه پروفایل اساتید رجوع نمایید.

کلیه متقاضیان می توانند با مراجعه به بخش "تماس با ما" فرم در خواست را پر کرده وپس از طی مراحل مربوطه و در صورت احراز شرایط به سیستم آموزشی مجموعه بپیوندند.در ضمن آن دسته از عزیزان متقاضی که تمایل داشته از محیط آموزشی خود اطلاعات بیشتری و دقیق تری را کسب نمایند توصیه می شود به مرکز آموزش مورد نظر شخصا ً مراجعه و مراحل اداری را طی نمایند.

به طبق آئین انظباطی مجموعه نحوه پوشش مطابق با شئونات اسلامی رایج در کشور می باشد٬و تمامی فراگیران تقاضا میشود در این امر مجموعه را یاری نمائید.

به دو دلیل ٬ در ابتدا با شرکت در امتحانات شبیه سازی شده به شکل و شمایل کلی امتحان پی می برند و تا حدودی با شکل متعارف ساختارهای امتحان آشنا می شوند. از اینرو در امتحان اصلی دچار فشار روحی کمتری می شوند. تجربه نشان داده است که انسان در شرایطی که نسبت به آنها تجربه مختصری را کسب کرده باشد تواناتر ظاهر می شود٬ همچنین داوطلبین می توانند با شرکت دراین امتحانات و جلسات رفع اشکال نه تنها نقاط قوت و پیشرفت خود را شناسایی کرده بلکه رویا روی نقاط ضعف خود شوند.(حال با برنامه ریزی از طرف مجموعه و یا از طرف خود)

برای آن دسته از داوطلبین که جزو فراگیران مجموعه می باشند ٬ بخش گفتاری توصیه نمی شود مگر که خود شخصا تمایل داشته باشند ولی برای سایر فراگیران پس از امتحان سه مهارت دیگر بر حسب تقدم در تحویل برگه، نوبت داده شده و امتحان شفاهی IELTS هم برگزار می شود.

به طور عرف ٬داوطلبین در روز امتحان توانایی بیشتری برای به یاد آوری مطالب امتحانی و حتی نوع نگرش خود به آن امتحان را دارند. تجربه نشان داده که فراگیران اطلاعات را به راحتی جایگزین نموده و در امتحان های بعدی قوی تر ظاهر می شوند. از اینرو کارگاه تشریح IELTS در همان روز در ظرف یک ساعت پس ازامتحان شفاهی برگزار میشود.

بنا به هدف فراگیر، می بایست برنامه ریزی آموزشی برای مطالعه شخص وی صورت گیرد که بنا به ضریب آموزشی ٬ هوشی ٬ انگیزه و زمان آزاد او متغیر می باشد.به تمامی فراگیران آموزشی توصیه می شود که در کنار برنامه کلاسی خود به منزله استفاده مؤثرتر از سایرخدمات پشتیبانی و بالا بردن سرعت پیشرفت خود در جلسات مشاوره شرکت نموده و برنامه ریزی شخصی خود را از بخش آموزش مرکز دریافت نمائید.و طبق آن برنامه مشخص سازند که آیا ۴۵ دقیقه در روز مطالعه باید داشته باشند یا 45 ساعت!

این سیستم شامل یک سری خدمات تحت وب و برنامه ریزی توسط مشاور (بخش آموزش) مرکز می باشد که مستمراً ارائه شده تا فراگیران با آسودگی خاطر بیشتربه اهداف خود دست یابند٬این خدمات شامل دسترسی کامل به پورتال دانلود ارسال Email نیز می باشد برای آن دسته از زبان آموزانی که جزو فراگیران مجموعه نیستند٬ این خدمات نیز با عضویت آنها در مجموعه قابل استفاده می باشد.

نتایج امتحان Mock تا ۷۲ ساعت پس از امتحان و نتایج سایر امتحانات مرکز در نهایت در ظرف ۷ روز در Website نمایش داده می شوند که فراگیران بتوانند به آنها دسترسی پیدا کنند.

در پایان دوره های اصلی زبان ٬ تا انتهای کتابAmerican English File4 فراگیران گواهینامه پایان دوره رسمی از وزارتخانه های ارشاد اسلامی و یا آموزش و پرورش دریافت می نمایند تا توانسته گواهینامه پایان دورهٔ خود را در کنار سایر مدارک علمی خود ترجمه کرده و از آن استفاده نمایند.برای آن دسته از فراگیرانی هم که تمایل به دریافت گواهی آموزشگاهی هستند، از طرف مجموعه در توالی مشخصی مدارکی صادر می شود.

بنا به هدف و نیازفراگیران این لهجه قابل تغییر می باشد. نهایت سعی شده است که لهجه های کتب انتخاب شده در سطوح مختلف همراه با اساتید ٬ تلفیقی از دو لهجه را به ارمغان بیاورد تا فراگیران بتوانند بر هر دوی آنها اشراف داشته باشند و بنا به نیاز از آنها استفاده نمایند.ولی به طور عرف برای سطوح ابتدایی ومتقاضیان TOEFL لهجه آمریکایی و در سطوح پیشرفته تر و داوطلبین IELTS لهجه انگلیسی کار می شود.

تاریخ تمامی امتحانات از بخش آموزش با در نظر گرفتن تقویم آموزشی تا پایان دوره ارائه داده می شود٬برای آن دسته از فراگیرانی که به دلیل خاص و مهمی نتوانسته در مورخه اعلام شده شرکت نمایند تقاضا شده که مرکز آموزشی را در جریان گذاشته و از تاریخ (Make-Up ) آگاه شوند. حال این امتحان جبرانی در همان مرکز یا مراکز دیگر برگزار می شود. عدم حضور فراگیر در تاریخ دوم به معنی مردودی و تجدید دوره می باشد.